Často kladené otázky a odpovědi

1. Obecné otázky týkající se daysy

Jak daysy funguje?

Daysy je naprogramována tak, aby na základě každodenního měření bazální teploty pod jazykem a zadávání menstruace přesně stanovila den ovulace. Software vyhodnotí váš cyklus a okamžitě vám řekne, kdy jste plodná a kdy ne. To jediné, co musíte udělat, je každé ráno si změřit teplotu a v příslušných dnech zadat menstruaci.

Právě jsem vysadila hormonální antikoncepci. Kdy mohu začít používat daysy?

První krvácení po vysazení hormonální antikoncepce není skutečná menstruace, ale pouze krvácení vyvolané ukončením užívání hormonů. Toto krvácení v žádném případě nezadávejte do daysy jako menstruaci. Po tomto krvácení můžete začít s měřením teplot. Na začátku bude daysy zobrazovat mnoho žlutých dní, protože se musí s vaším cyklem nejprve seznámit.

Proč je daysy založena pouze na měření teploty?

Daysy byla vyvinuta tak, aby nepotřebovala žádné další vstupní údaje – jako například hladinu hormonů v moči (persona, clearblue) nebo zadávání kvality děložního hlenu (cyclotest).

Po jak dlouhé době se mohu spolehnout na ukazatel plodnosti?

Na ukazatele plodnosti se můžete spolehnout již od prvního dne používání daysy. Zpočátku je daysy opatrnější, což znamená více žlutých dní. Jakmile se lépe seznámí s vaším cyklem, bude žlutých dní ubývat. Čím pravidelněji budete měřit, tím lépe.

Jsou zobrazované údaje spolehlivé, i pokud beru nějaké léky?

To záleží na tom, zda si čas od času vezmete například běžný lék proti bolesti – to daysy nijak neovlivňuje – nebo zda se jedná o léky, které užíváte dlouhodobě. Pokud se jedná o dlouhodobé užívané léky, měla byste se zeptat svého lékaře, zda se jedná o léky ovlivňující tělesnou teplotu. Pokud ano, měření v této době vynechejte.

Je důležité měřit pravidelně?

Ano. Analýza našich dat ukazuje jasný a přímý vztah mezi pravidelností měření a počtem zelených dní. Jinými slovy, čím pravidelněji budete měřit, tím lépe.

„Zodpovědnou“ uživatelku definujeme jako někoho, kdo vynechá méně než 10% všech měření. To jsou zhruba 2-3 měření během 28 denního cyklu.

Může nemoc snížit spolehlivost přístroje?

Pokud se jedná například o zvýšenou teplotu, tak ne, protože tu daysy rozpozná a z analýz eliminuje. Pokud se jedná o onemocnění léčené silnými léky, je nutné zjistit, zda tyto ovlivňují tělesnou teplotu nebo menstruační cyklus. Pokud ano, je lepší měření po dobu léčby vynechat.

Je daysy stejně spolehlivá jako hormonální antikoncepce?

Daysy má Pearl-Index 0,7 – jinými slovy, je spolehlivá na 99,3%, tedy stejně jako hormonální antikoncepce. Program daysy je založen na softwaru Lady-Comp, který prošel četnými klinickými testy.

Co je to Pearl-Index?

Pearl-Index udává spolehlivost antikoncepční metody. Pokud 100 žen po dobu jednoho roku používá danou antikoncepční metodu a při jejím správném používání jedna žena otěhotní, hovoříme o metodickém Pearl-Indexu 1. Je důležité nezaměňovat metodický Pearl-Index s uživatelským Pearl-Indexem. Metodický Pearl-Index udává, jak spolehlivá je určitá metoda, pokud je správně používána, zatímco uživatelský Pearl-Index zahrnuje i počet neplánovaných těhotenství způsobený nesprávným užíváním dané metody. U daysy by se jednalo například o situaci, kdy by měl pár nechráněný pohlavní styk v červený den.

Daysy má tedy metodický Pearl-Index 0,7 – což je velmi podobné jako u hormonálních antikoncepčních metod.

Je daysy certifikována?

Ano. Daysy má CE certifikaci a jedná se o zdravotnický prostředek klasifikační třídy I.

Závodně sportuji. Musím dávat na něco speciálního pozor?

Výkonnostní sport může ovlivňovat menstruační cyklus a v některých případech tlumit ovulaci. Přirozená antikoncepce (na rozdíl od hormonální) nebrzdí tvorbu svalů. Po několika měsících používání daysy je možné provést analýzu dat a zjistit, zda a případně jak výkonnostní sport ovlivňuje váš cyklus.

Nebudu daysy delší dobu používat. Co mám dělat?

Daysy očistěte, vyjměte z ní baterii a uložte ji na suché místo. Vaše data zůstanou zachována.

Používání daysy během kojení

Po porodu pokud kojíte, je lepší s měřením počkat až do první menstruace. Do té doby je totiž cyklus (a tudíž i naměřené teploty) velmi nevyrovnaný.

Co to znamená, vyvinout zdravotnický prostředek?

Švýcarská společnost Valley Electronics AG je certifikována podle EN ISO 13485:2012, což znamená, že náš management kontroly splňuje nejnovější normy týkající se zdravotnických prostředků. Pro vás pro konečné spotřebitele to znamená, že všechna rozhodnutí, ke kterým během vývoje a výroby přístroje dochází, zohledňují v první řadě bezpečnost uživatele. Všechny procesy společnosti Valley Electronics AG jsou pravidelně interně i externě kontrolovány tak, aby byl zajištěn stále stejný vysoký standart.

Již od počátku vývoje nového produktu je vše zaměřeno na uživatele, na uživatelskou kvalitu produktu a na management rizik. V každé fázi vývoje produktu jsou realizovány formální studie zaměřené na uživatele. Výsledky těchto studií jsou potom integrovány do dalších designerských rozhodnutí. Aby bylo zajištěno, že produkt umí to, co slibuje (a to vždy), jsou používány nejmodernější postupy testování a analýzy rizik. Provedení všech testů daysy trvalo více než dva měsíce – jednalo se o rozsáhlé elektrické, mechanické a softwarové testy.

I po uvedení na trh pokračujeme v kontrole nejvyšších standardů kvality a bezpečnosti. Naši odborníci v oblasti plánování rodičovství pravidelně vyhodnocují software daysy a pracují na případných změnách.

Všechna tato data jsou nakonec shromážděna, zaregistrována a přezkoumána u příslušných orgánů: Swissmedic v Evropě a FDA v USA.

2. Používání daysy

Kde mám měřit teplotu?

Pod jazykem, napravo nebo nalevo od uzdičky, pokud možno vždy na stejném místě a se zavřenými ústy.

Kdy mohu začít daysy používat?

Hned jakmile ji obdržíte. Pokud jste až do této doby užívala hormonální antikoncepci, je nutné ji vysadit. První krvácení po vysazení hormonální antikoncepce není skutečná menstruace, ale pouze krvácení vyvolané ukončením užívání hormonů. Toto krvácení v žádném případě nezadávejte do daysy jako menstruaci. Po tomto krvácení můžete začít s měřením teplot.

Mohu měřit teplotu vícekrát denně?

Daysy ukládá pouze první měření každého dne. Daysy pracuje s bazální teplotou – teplota ihned po probuzení, dříve než vstanete z postele.

Jak zjistím plodnost v průběhu dne? Kde se zobrazuje?

Plodnost se zobrazí po stisknutí aktivačního tlačítka.

Několik dní jsem neměřila. Co mám dělat?

Pokud zapomenete jeden nebo dva dny měřit teplotu, nepředstavuje to závažný problém. Daysy stanoví plodnost na základě dřívějších dat. Více vynechaných měření ale vede ke zvýšení počtu žlutých a červených dní.

Ráda bych daysy používala po těhotenství. Jak to mám udělat?

Doporučujeme stará data v daysy smazat a začít měřit znovu. Těhotenství totiž může váš menstruační cyklus změnit. Daysy je možné používat i během kojení – dokud však nedojde k první ovulaci, bude ukazovat pouze žluté dny.

O víkendu chci spát déle a nemohu tedy měřit ve stejnou dobu. Je i přesto daysy spolehlivá?

Ano. Daysy je vyvinuta i pro ženy, který si chtějí o víkendu přispat. I o víkendu změřte teplotu ihned po probuzení.

Musím v noci často vstávat k dítěti. Mohu přesto daysy používat?

Ano. Daysy je vyvinuta tak, že rozpozná abnormální měření a vynechá je. Pokud by jich ale bylo mnoho, zvýší se počet červených a žlutých dní. Proto doporučujeme měřit tak pravidelně, jak je to jenom možné.

V noci jsem téměř nespala. Mohu se přesto na daysy spolehnout?

Ano, na daysy se můžete vždy spolehnout. Přesto vám ale doporučujeme měřit tak pravidelně, jak je to jenom možné.

Musím na něco dávat pozor, pokud cestuji do jiné časové zóny?

Vezměte si daysy s sebou a ráno změřte teplotu jako obvykle. Před měřením byste ale měla spát minimálně 4 hodiny v kuse. Pokud jste v noci cestovala, ranní měření vynechejte a měřte až následující den. Při cestě zpět celý postup zopakujte.

Mohu mít daysy napůl s kamarádkou?

Ne. Daysy je osobní antikoncepční přístroj. Pokud byste chtěla daysy někomu dát, je nutné nejprve smazat všechny vaše data.

Jak by mělo ideálně měření probíhat?
  1. Měřte ihned po probuzení, dříve než vstanete: vezměte daysy a krátce stiskněte aktivační tlačítko. Aktivační kroužek se krátce rozsvítí a objeví se oznámení plodnosti z minulého dne.
  2. Stiskněte podruhé aktivační tlačítko, aktivační kroužek se otočí po směru hodinových ručiček. Měření teploty může začít.
  3. Umístěte senzor pod jazyk a zavřete ústa. Měření trvá zhruba 1 minutu.
  4. Pípnutí oznámí konec měření.
  5. Daysy zobrazí plodnost platnou pro následujících 24 hodin.
Jak dlouho trvá měření teploty?

Zhruba 1 minutu.

Jak mohu daysy vypnout?

Daysy se po 60 vteřinách automaticky sama vypne.

Musím vždy měřit teplotu ve stejný čas?

Je důležité měřit teplotu ihned po probuzení, dříve než vstanete. Na hodině nezáleží. Čím pravidelněji ale budete měřit, tím více zelených dní budete mít.

Mohu mít před měřením sex?

Ano. Může se ale stát, že se tím vaše teplota o něco zvýší.

Špatně jsem zadala menstruaci. Mohu to opravit?

Menstruaci pro daný den můžete opět deaktivovat – podržíte aktivační tlačítko tak dlouho, dokud opět nezačne blikat fialové světlo. Menstruaci můžete rovněž opravit v daysyView, a to až tři dny zpětně.

Jak se dozvím, kdy jsem plodná a kdy ne?

Po ranním měření teploty se na daysy objeví informace o plodnosti. Plodný den je znázorněn červenou barvou. V daysyView se navíc můžete podívat na prognózu plodnosti pro následující dny.

Jak dosáhnu více zelených dní?

Nejdůležitější je měřit teplotu ihned po probuzení, dříve než vstanete. Rovněž důležitá je pravidelnost. Čím více dní zapomenete měřit, tím méně zelených dní se objeví.

Pokud se ovulace v rámci vašeho cyklu z měsíce na měsíc mění, bude daysy rovněž ukazovat více červených dní, protože musí zůstat za každých okolností spolehlivá. Pokud chcete ovulaci stabilizovat, je možné vyzkoušet vitamin B6 nebo výtažky z Drmku obecného (Mnišský pepř), které mají vliv na ženskou ovulaci.

Menstruační cyklus rovněž ovlivňují problémy, stres nebo zvýšená tělesná zátěž. Ta může dokonce vést k vynechání ovulace, což se projeví více červenými a žlutými dny.

Jak mohu zadat menstruaci?

Poté co změříte teplotu, držte aktivační tlačítko stisknuté tak dlouho, až začte trvale svítit fialové světlo. Menstruaci můžete zadat během celého dne.

Mohu se nechat daysy budit?

Daysy není budík. Budit se můžete nechat prostřednictvím aplikace daysyView ve vašem telefonu.

3. Otázky týkající se menstruačního cyklu

Co se stane, pokud je můj cyklus kratší/delší než je běžné?

Určité výkyvy menstruačního cyklu jsou normální a očekávatelné. Ze statistického hlediska je u většiny uživatelek rozptyl ovulace 1-3 dny. Daysy s touto možností počítá tak, aby zelené dny byly skutečně zelené.

Pokud jsou výkyvy v cyklu větší, bude daysy ukazovat více žlutých dní a její bezpečnost a spolehlivost tak zůstane zachována.

Pokud v přehledu statistiky narazíte na posun ovulace o 4 a více dní, kontaktujte prosím náš zákaznický servis, abychom společně zjistili příčinu.

Můj menstruační cyklus je nepravidelný. Mohu přesto používat daysy?

Ano. Daysy je vyvinuta tak, aby uměla zacházet s cykly různých délek a nebyla přitom ohrožena její spolehlivost a bezpečnost. Pokud jsou ale výkyvy v cyklu extrémní, není používání daysy příliš efektivní, protože bude zobrazovat mnoho žlutých dní. Výkyvy v řádu dní však nepředstavují vůbec žádný problém.

Pokud je váš cyklus většinou pravidelný, pouze s občasnými výkyvy, daysy se přizpůsobí a plní svoji funkci.

Pokud je váš cyklus nepravidelný po delší dobu a následně dojde k jeho stabilizaci, je vhodné u daysy obnovit výchozí nastavení, protože se tak rychle seznámí a přizpůsobí vašemu novému, pravidelnému cyklu.

Nacházím se v období před menopauzou. Mohu přesto daysy používat?

Ano, můžete. Software daysy je ale založen na přesném rozpoznání ovulace. Pokud tedy začne ovulace vynechávat, bude daysy ukazovat hodně červených a žlutých dní.

4. Otázky týkající se daysyView

Musím si stáhnout aplikaci daysyView, abych mohla začít daysy používat?

Ne, daysy je možné používat i bez aplikace.

Jak mohu daysy synchronizovat s daysyView?

Přiloženým kabelem propojte daysy s jakýmkoliv přístrojem s operačním systémem iOS nebo Android. Jakmile aplikace daysyView nalezne daysy, data se automaticky synchronizují. Čím častěji budete data synchronizovat, tím méně času to zabere.

Mohu v daysy měnit údaje o menstruaci?

Menstruaci prosím zadávejte vždy přímo do daysy. Pokud ráno zapomenete, můžete údaje o menstruaci zadat ještě v průběhu celého dne. Správné zadání menstruace je velmi důležité! Následná oprava zadaných dat v samotné daysy není možná. Zpětně můžete (až 3 dny) data opravit v aplikaci daysyView. V kalendáři si naleznete příslušný den a příslušný záznam a menstruaci aktivujete, případně deaktivujete.

Jakmile data opravíte, synchronizujte daysy s daysyView. Údaje o menstruaci jsou velmi důležité, takže pokud tento údaj změníte, pravděpodobně se změní i prognóza dalších údajů.

Mohu před začátkem používání daysy zadat data o menstruaci, která mám k dispozici?

Ne. Daysy se začne seznamovat s vaším cyklem ve chvíli, kdy ji začnete používat.

Co se dozvím z kalendáře daysyView?

Prognóza plodnosti je znázorněna pomocí jednotlivých barev. Barvy v daysyView odpovídají barvám, které se zobrazují na samotné daysy. V daysyView vidíte jak plodnost pro den, kdy jste již měřili, tak i prognózu plodnosti na následující dny.

Plná kolečka kolem dní označují měřené dny. Nevyplněná kolečka označují prognózu pro dny, kdy nebyla teplota měřena. V kalendáři můžete pohybem doprava kdykoliv přepnout na příslušné datum nebo na poznámky, kde si prohlédnete jednotlivé statusy plodnosti.

Pro znázornění dalších údajů k danému dni používá daysy puntíky. Pokud se pod kolečkem objeví zelený puntík, znamená to, že byla pro tento den zadána menstruace (kolečko je v tomto případě vyplněno) nebo že je menstruace v tento den očekávána (v tomto případě není kolečko vyplněno). Podobně je tomu s červeným puntíkem, který označuje ovulaci (vyplněné kolečko) nebo prognózu ovulace (nevyplněné kolečko).

Poznámka: na konci cyklu daysy znovu analyzuje všechna data a pokud je to nutné, aktualizuje datum ovulace. V kalendáři tedy může dojít k mírnému posunu dne ovulace – to je naprosto normální a v pořádku.

Mohu do daysy importovat data z jiných aplikací?

Pokud používáte daysyView bez daysy, můžete data vkládat ručně. Pokud používáte daysy, není to nutné, protože se data po propojení automaticky synchronizují.

Přenášení záznamů teplot z jiných aplikací není možné. Teploměr daysy je mnohem přesnější než běžné teploměry, a proto nechceme podstupovat riziko, že by daysy pracovala s těmito nepřesnými teplotami.

Nefunguje spojení mezi daysy a daysyView. Co mám dělat?

Ukončete aplikaci daysyView. Nechejte daysy tak dlouho v klidu, dokud nezhasnou všechna světla. Nyní daysy zapněte a počkejte na zobrazení kalendáře. Propojte daysy kabelem s telefonem s operačním systémem iOS nebo Android a vyčkejte, až se daysy zapne. Pokud se daysy nezapne, kontaktujte prosím náš zákaznický servis.

Zobrazení plodnosti v daysyView je jiné než na daysy. Jak je to možné?

K tomu může dojít, pouze pokud jste daný den daysy nesynchronizovala s daysyView. Připojte prosím daysy k příslušnému přístroji s aplikací.

Jak v daysyView změním své jméno nebo emailovou adresu?

Vaše konto je propojeno se sériovým číslem daysy. Pokud si přejete změnit kontaktní údaje, běžte do nastavení – uživatel – detaily a tam proveďte změny.

Pokud vyměníte přístroj, ale nechcete přijít o stávající data, kontaktujte prosím nejprve náš zákaznický servis, aby mohla být provedena odpovídající aktualizace.

Líbí se mi přednastavené zprávy, které je možné posílat partnerovi. Je možné získat nějaké další?

Tyto zprávy jsou aktualizovány společně s novými verzemi daysyView.

Je aplikace daysyView dostupná také pro Android?

Ano, v současné době je aplikace dostupná pro telefony s operačním systémem iOS nebo Android.

Jaké přístroje jsou s aplikací daysyView kompatibilní?

Aplikaci daysyView je možné používat na všech přístrojích s operačním systémem iOS nebo Android.

5. Jak daysy hovoří

Daysy vydává zvuky. Co mi chce říci?

Píp-píp: daysy je spokojená s výsledkem, měření teploty proběhlo dobře.

Píp: zadání menstruace proběhlo dobře.

Brrrr (rozzlobené bručení): daysy není spokojená, měření teploty neproběhlo dobře a je nutné ho opakovat.

Modrý aktivační kroužek bliká.

Je nutné vyměnit baterii.

Blikají střídavě všechna světla.

Daysy provádí test, který trvá 60 vteřin.

Trvale svítí fialové světlo.

Pro tento den byla potvrzena menstruace.

Žluté světlo.

Žluté světlo znamená, že se daysy nachází ve fázi učení (ta trvá většinou tři měsíce) nebo že váš cyklus příliš kolísá.

Červené světlo.

Plodný den. Pokud chcete mít sex v červený den a přejete si zabránit těhotenství, je nutné používat bariérové metody antikoncepce.

Zelené světlo.

Neplodný den. V tento den není nutné používat žádné další antikoncepční prostředky.

Červené, žluté a zelené světlo trvale svítí.

Potvrzené těhotenství.

Červené, žluté a zelené světlo střídavě bliká.

Pravděpodobné těhotenství.

Fialové světlo bliká.

Fialové světlo bliká, pokud daysy čeká na potvrzení menstruace. Ve chvíli kdy menstruace nastane, potvrďte ji dlouhým stiskem aktivačního tlačítka. Fialové světlo začne trvale svítit. Pokud menstruace ještě nenastala, nic nedělejte, fialové světlo bude blikat dále.

6. Technické otázky & řešení problémů

Co je to aktivační tlačítko?

Aktivačním tlačítkem daysy zapnete, aktivujete měření teploty a zadáte menstruaci.

Vyndala jsem baterii. Co se stane s mými daty?

Interní kalendář daysy se nesynchronizuje s běžným kalendářem. Pokud je daysy bez baterie, nastavení data se ztratí. Všechny vaše údaje ale zůstávají za každých okolností uchovány.

Pokud daysy znovu zapnete, disponuje pouze starými informacemi o cyklu a čeká na první den další menstruace, aby se mohla znovu synchronizovat s vaším cyklem.

DaysyView tedy nejprve stará data nezobrazí, protože si není 100% jistá, ke kterému kalendářnímu dni by je měla přiřadit. Chápeme, že to pro vás může být poněkud frustrující, a proto pracujeme na vylepšení, které by mělo být součástí dalšího update daysyView.

Existuje ale jednoduchý způsob, jak tento problém obejít: v žádném případě z daysy nevyndavejte baterii! Provedli jsme rozsáhlé testy a došli jsme k závěru, že zpravidla neexistuje důvod, proč by bylo nutné baterii vyndávat. Software na jehož základě daysy pracuje, je velmi stabilní a baterie vydrží více než 2 roky. Daysy vás včas upozorní, až bude nutné baterii vyměnit.

Pokud se vyskytnou jakékoliv problémy s daysyView, je důvodem zpravidla mobilní aplikace. S každým update daysyView pracujeme na tom, aby byla komunikace stabilnější. V případě jakýchkoliv potíží s daysyView si prosím přečtěte odpovědi na často pokládané otázky a/nebo nás kontaktujte. Rádi vám pomůžeme!

Jak mohu daysy připojit k mému chytrému telefonu?

K propojení daysy a vašeho chytrého telefonu použijte přiložený kabel. Na vašem telefonu otevřete daysyView a dále se řiďte pokyny aplikace.

Co znamená, pokud jsou rozdíly v naměřených teplotách pouze velmi malé?

Pokud jsou z nějakého důvody rozdíly v naměřených teplotách příliš malé, bude daysy delší dobu zobrazovat červené, potom žluté a teprve potom opět zelené dny.

Malé rozdíly v naměřených teplotách mohou signalizovat určitou hormonální poruchu. Například během anovulačního cyklu jsou rozdíly v teplotách minimální, protože nedošlo k ovulaci. Rovněž při CLI (nedostatečnost žlutého tělíska) nedochází k žádným nebo pouze velmi malým změnám teploty, protože tělo neprodukuje dostatek progesteronu (hormon žlutého tělíska) a ten potom nemůže zvýšit bazální teplotu.

Rovněž u žen v perimenopauze se mohou vyskytovat menší rozdíly v teplotách, protože se u nich snižuje hladina estradiolu a progesteronu.

Dalším důvodem malých rozdílů v teplotách může být nepřesné měření. Dbejte tedy na to, aby byl teploměr po celou dobu měření umístěn pod jazykem, nepohybujte s ním a nechejte zavřená ústa. Snažte se teploměr vkládat do úst vždy a stejné místo, snížíte tím riziko nepřesnosti měření.

Proč se v mých datech objevuje tolik výkyvů?

Daysy byla vyvinuta tak, aby se s případnými výkyvy menstruačního cyklu bez problémů vypořádala. Nepravidelný cyklus tedy znamená pouze více žlutých dní. Nicméně existuje několik věcí, které mohou výsledek měření ovlivnit:

  • Čas měření. Měření provádějte vždy ihned po probuzení, dříve než vstanete z postele. Čím pravidelnější je váš spánkový rytmus (s alespoň čtyřmi hodinami nepřetržitého spánku), tím lépe.
  • V čem spíte. Pokud spíte v hedvábné košilce a následující den přejdete k vlněnému pyžamu, může to, i když nepatrně, změnit vaši tělesnou teplotu. Pokud budete typ pyžam střídat často, daysy tyto změny zaregistruje a bude je považovat za výkyvy. To samé platí i pro typ peřiny, pod kterou spíte.
  • Teplota v ložnici. Je to podobné jako s oblečením. Teplota v ložnici má rovněž vliv na vaši celkovou tělesnou teplotu.
  • Kde měříte. Snažte se měřit teplotu vždy na stejném místě v ústech. Nejlepší místo je vzadu pod jazykem. Na teploměr příliš netlačte a snažte se během měření s daysy nepohybovat. Během našich laboratorních testů se ukázalo, že pohyb teploměru během měření rovněž vede k výkyvům teplot. Daysy je vyvinuta tak, že přílišné výkyvy teplot eliminuje. V takovém případě se ozve nespokojený zvuk a je nutné teplotu změřit znovu.
Mohu daysy připojit k chytrému telefonu i pomocí jiného než přiloženého kabelu?

Daysy je dodávána s 3,5 mm TRRS audio kabelem. Pro připojení daysy k aplikaci prosím používejte pouze tento originální kabel.

Daysy neměří teplotu. Co mám dělat?

Ujistěte se prosím, že do daysy není zapojen kabel a měření opakujte. Senzor musí být zcela zasunut pod jazyk napravo nebo nalevo od uzdičky a vaše rty pevně semknuty kolem hrdla senzoru.

Mohou se má měření ztratit?

Ne. Daysy všechna data trvale uchovává v paměti zařízení. Pokud synchronizujete data s daysyView, máte rovněž možnost uchovávat data online, takže o ně nepřijdete ani v případě ztráty nebo odcizení daysy. Pokud by k něčemu takovému došlo, kontaktujte prosím náš zákaznický servis.

Jak dlouho vydrží baterie?

Životnost baterie, se kterou je daysy dodávána, je zhruba 2 roky. Dříve než se baterie zcela vybije, začne blikat aktivační kroužek. V takovém případě baterii co nejrychleji vyměňte.

Jakou baterii potřebuji?

Daysy pracuje na knoflíkovou baterii (CR2032), která je naprosto běžně dostupná.

Mohou být rozdíly v naměřených teplotách příliš velké?

V podstatě ne. Obecně lze říci, že se rozdíly teplot pohybují v rozmezí 0,3 °C. Pokud je rozdíl větší než 0,5 °C, pravděpodobně došlo k nějaké nepřesnosti během měření. V takovém případě se na nás prosím obraťte a společně zjistíme, co se stalo.

Aktivační kroužek nesvítí. Co mám dělat?

Baterie je zcela vybitá a je nutné ji vyměnit.

Je nutné daysy updatovat?

Ne.

Daysy mi upadla na zem.

Pokud daysy nereaguje, kontaktujte prosím náš zákaznický servis.

Nemohu otevřít kryt baterie.

Kryt baterie lze snadno otevřít pomocí mince.

Teploměr je rozbitý. Co mám dělat?

Kontaktujte prosím náš zákaznický servis.

Jak mohu daysy čistit?

Daysy čistěte navlhčeným hadříkem. Daysy není vodotěsná, takže dejte prosím pozor na přílišné množství vody.

Ztratila jsem kryt. Kde si mohu objednat nový?

Kontaktujte prosím náš zákaznický servis.