Daysy zná vaše neplodné dny

Daysy funguje na základě unikátního programu.

Naprosto přesným teploměrem (přesnost 1/100 stupně) si každé ráno změříte svoji bazální teplotu. Daysy potom pomocí softwaru stanoví, zda jste následujících 24 hodin plodná nebo ne.

Daysy je spolehlivá a přesná již od prvního dne

Daysy přesně analyzuje a zobrazuje váš individuální menstruační cyklus. Jedná se o jednu z nejspolehlivějších metod na světě – spolehlivost větší než 99,4%, a to již od prvního dne měření. Daysy pracuje na základě stejného software jako dobře známé počítače Lady-Comp, jejichž spolehlivost je ověřena ženami z celého světa po více než 35 let.

Menstruační cyklus ženy

Každá žena je jiná, ale mají něco společného – základní biologická fakta, která řídí jejich menstruační cyklus.

  • U každé ženy dochází během menstruačního cyklu k jedné ovulaci.
  • Pokud dojde ve výjimečných případech k více ovulacím, stane se tak během 24 hodin.
  • Po ovulaci je vajíčko oplodnitelné po dobu maximálně 18 hodin.
  • Spermie mohou zůstat v ženském těle aktivní (a tudíž schopné oplodnit vajíčko) po dobu maximálně 5 dní.

To znamená: žena může v průběhu jednoho cyklu otěhotnět pouze během 6 dní. Pět dní před ovulací a v den ovulace.

Menstruační graf - pomůcka v prevenci početí

Výkyvy menstruačního cyklu

Cyklus každé ženy má určitá individuální specifika a může se z měsíce na měsíc proměňovat. Daysy shromažďuje a vyhodnocuje vaše data, takže se postupem času seznámí i s individuálními odlišnostmi vašeho cyklu.

Výkyvy jsou běžné

Každý den je jiný. Menstruační cyklus je rovněž závislý na vaší pohodě či nepohodě. Stres a ostatní faktory ovlivňují vaše tělo a čas od času tak může dojít i k ovlivnění menstruačního cyklu. Díky každodennímu měření a analyzování dat je Daysy schopná tyto změny ve vašem životě vnímat, vyhodnotit a příslušným způsobem zobrazit.

Hodnocení

Certifikace Daysy a management kvality

Daysy byla vyvinuta jako zdravotnický prostředek a je v Evropě příslušným způsobem registrována a certifikována (označení CE). Řada přístrojů na trhu tuto certifikaci nemá (přestože by tomu tak ze zákona mělo být).

Daysy využívá stejný program jako inteligentní minipočítače Lady-Comp a společnosti Valley Electronic GmbH, které jsou více než 35 let používány na celém světě. Základem algoritmu tohoto programu je dlouhodobý vědecký výzkum 10 miliónů menstruačních cyklů a zkušenosti více než 500 000 uživatelek. Díky sofistikované technologii se můžete spolehnout na přesnost, nejvyšší kvalitu a spolehlivost při sledování svého menstruačního cyklu. Algoritmus též zohledňuje faktory jako je stres, konzumace alkoholu či nedostatečný spánek, které mohou různou měrou ovlivňovat ženský cyklus. Plodné a neplodné dny jsou určovány s přesností vyšší než 99,4%.

 

Metody založené na znalostech plodnosti (FABM – Fertility Awarness Based Methods)

Největší výhodou metod založených na znalostech plodnosti (FABM) je skutečnost, že neobsahují hormonální a chemické látky. Tyto metody jsou založeny výhradně na pozorování těla a individuálního průběhu cyklu ženy.  Proto vyhovují potřebám žen, které usilují o přirozený životní styl, a které chtějí žít a cítit se v souladu se svým tělem. Tyto ženy se nejen dozvědí více o své cykličnosti, ale dokážou i lépe identifikovat a pochopit své tělesné změny.

Ženy se také mohou spolu se svým partnerem snáze rozhodovat v otázkách přirozeného plánování rodiny.

Daysy kombinuje teplotní metodu se sofistikovaným algoritmem a k výpočtu plodných a neplodných dnů využívá velké množství statistických dat. Tímto způsobem je dosaženo velké spolehlivosti a přesnosti v určování a předpovědi plodnosti.