Daysy zná vaše neplodné dny

Daysy funguje na základě unikátního programu.

Naprosto přesným teploměrem (přesnost 1/100 stupně) si každé ráno změříte svoji bazální teplotu. Daysy potom pomocí softwaru stanoví, zda jste následujících 24 hodin plodná nebo ne.

Daysy je spolehlivá a přesná již od prvního dne

Daysy přesně analyzuje a zobrazuje váš individuální menstruační cyklus. Jedná se o jednu z nejspolehlivějších metod na světě – spolehlivost větší než 99%, a to již od prvního dne měření. Daysy pracuje na základě stejného software jako dobře známé minipočítače Lady-Comp, jejichž spolehlivost je ověřena ženami z celého světa po více než 30 let.

Menstruační cyklus ženy

Každá žena je jiná, ale mají něco společného – základní biologická fakta, která řídí jejich menstruační cyklus.

  • U každé ženy dochází během menstruačního cyklu k jedné ovulaci.
  • Pokud dojde ve výjimečných případech k více ovulacím, stane se tak během 24 hodin.
  • Po ovulaci je vajíčko oplodnitelné po dobu maximálně 18 hodin.
  • Spermie mohou zůstat v ženském těle aktivní (a tudíž schopné oplodnit vajíčko) po dobu maximálně 5 dní.

To znamená: žena může v průběhu jednoho cyklu otěhotnět pouze během 6 dní. Pět dní před ovulací a v den ovulace.

Menstruační graf - pomůcka v prevenci početí

Výkyvy menstruačního cyklu

Cyklus každé ženy má určitá individuální specifika a může se z měsíce na měsíc proměňovat. Daysy shromažďuje a vyhodnocuje vaše data, takže se postupem času seznámí i s individuálními odlišnostmi vašeho cyklu.

Výkyvy jsou běžné

Každý den je jiný. Menstruační cyklus je rovněž závislý na vaší pohodě či nepohodě. Stres a ostatní faktory ovlivňují vaše tělo a čas od času tak může dojít i k ovlivnění menstruačního cyklu. Díky každodennímu měření a analyzování dat je Daysy schopná tyto změny ve vašem životě vnímat, vyhodnotit a příslušným způsobem zobrazit.

Hodnocení

Certifikace Daysy a management kvality

Daysy byla vyvinuta jako zdravotnický prostředek a je v Evropě příslušným způsobem registrována a certifikována (označení CE). Řada přístrojů na trhu tuto certifikaci nemá (přestože by tomu tak ze zákona mělo být).

Daysy využívá stejný program jako inteligentní počítače společnosti Valley Electronic GmbH, které jsou více než 25 let používány na celém světě. Základ tohoto programu byl velmi důkladně zkoumán již v roce 1997 v Německu. Během 2 let bylo dotazováno 686 uživatelů přístrojů Lady-Comp a Baby-Comp v Německu, Švýcarsku a v Mexiku. Studie zahrnovala celkem 10 601 měřených měsíců, během kterých bylo registrováno 39 neplánovaných těhotenství. K 6 z těchto těhotenství došlo během „zelených“ dní, což odpovídá Pearl-Indexu 0,7. K 33 z 39 neplánovaných těhotenství došlo během „červených“ nebo „žlutých“ dní, což odpovídá uživatelskému Pearl-Indexu 3,8. Tyto výsledky můžeme porovnat se studií J. Trussella z roku 2011, ve které byla srovnávána bezpečnost různých antikoncepčních prostředků. Antikoncepční tablety mají metodický Pearl-Index 0,3 (což je o něco lepší výsledek než u přístroje Daysy) a uživatelský Pearl-Index 9 (což je výrazně horší výsledek než u přístroje Daysy).